המרכז לגשטאלט יישומי 052-8134591

חדשות המרכז לגשטאלט ישומי

נפתחה ההרשמה לקורסי גשטאלט "מי יושב על הכיסא וריק" בתל אביב ובבינימינה ב 9.4 יפתח מחזור 6 של קורס "מי יושב על הכיסא הריק". קורס שמלמד לעומק את הטכניקה לניהול כוחות פנימיים בתוך אדם ולשיפור מערכות יחסים מתוך גשטאלט המרתק. הקורס בן 7 מפגשים בין 9:00-15:00 והוא מיועד למטפלים, מאמנים ומנחים מכל גישה וסוג. הקורס יתקיים בתל אביב פרטים בטל:052-8134591     ב 24.5 בימי חמישי יתחיל מחזור 7 של קורס "מי יושב על הכיסא הריק" בן 4 מפגשים בבינימינה בין השעות 9:00-15:00 .

קורס גשטאלט - "מי יושב על הכיסא הריק" ב 9.4 יפתח מחזור 6 של קורס "מי יושב על הכיסא הריק". קורס שמלמד לעומק את הטכניקה לניהול כוחות פנימיים בתוך אדם ולשיפור מערכות יחסים מתוך גשטאלט המרתק. הקורס בן 7 מפגשים בין 9:00-15:00 והוא מיועד למטפלים, מאמנים ומנחים מכל גישה וסוג. הקורס יתקיים בתל אביב פרטים בטל:052-8134591 ב 24.5 בימי חמישי יתחיל מחזור 7 של קורס "מי יושב על הכיסא הריק" בן 4 מפגשים בבינימינה בין השעות 9:00-15:00 .נפתחת קבוצת סופרויז'ן קבוצה קטנה ואישית המיועדת לתמיכה מקצועית במאמנים, מטפלים ומנחי קבוצות. פרטים נוספים בטל: 052-8134591

חיפוש באתר

קטגוריות - הבלוג של יעל

בלוג - טיפים מקצועיים

איך להחלץ מחילוקי דעות - 6 כללים לתקשורת מקרבת

אתם מקשיבים לזוג מתווכח, ונראה להם שהם רבים על נושא מאוד טיפשי, אתם חושבים לעצמכם, אנחנו לא רבים על שטויות כאלה....  לכל זוג יש את נקודות המחלוקת שלו שבעיני אחרים נראות פתירות בקלות. לפעמים אלו מחלוקות שנמשכות לאורך שנים על אותם נושאים בלי שינוי או פתרון גורף. במאמר שלפנינו תיארתי סיטואציה של חילוקי דעות בזוגיות ואיך לגשר עליהם. ניתן לקחת את אותם כללים וליישם אותם לגבי כל קונפליקט שיש לכם עם אדם אחר - עם הילד, עם הבוס או עם החברה לעבודה.

קרא עוד...

אני וכסף - סודות מחדר המיטות

מהי מערכת היחסים שלכם עם כסף. כסף הוא יצוג פנימי בתוככם, חלק מהתודעה שלכם שכולל אמונות, ערכים, חוויות, זכרונות, אמיתות. איך פוגשים ומכירים את כל המידע הזה, במיוחד אם הוא מאוכסן בתת מודע.

במאמר שלפנינו, אני ממחישה טכניקה קלה ליישום של תקשורת עם התת מודע האישי.

הדגמתי את הנושא עם המוטיב כסף, אך אפשר לחקור היבטים נוספים בחיינו כמו היחס שלי לאהבה, תשוקה, השראה, שמחה ועוד.

בסוף המאמר, הפתעה.

 

קרא עוד...

היא עומדה לבדה, עיניה נשואות לאופק - על גישת הגשטאלט וקשר אנושי

מכירים את המשפט :  הקשר שאדם יותר עם העולם הוא מראה לקשר שיש לו עם עצמו.

מה זה אומר?

המאמר שלפניכם מתאר סיטואציה מאחת הפגישות האישיות שאני מקיימת. מה קורה בתוך חווית הקשר שלנו, ואיך מה שקורה ולא קורה במפגש במרחב הבין אישי, הוא הד למה שקורה בינה לבינה במרחב התוך אישי.

מאמר שיש בו יותר שתיקות ממילים. ולכל שתיקה משמעות אחרת.

photo by christiana-rivers

היא יושבת מולי, גווה זקוף, עיניה היפות מביטות רחוק לנקודה באופק, וגופה מוחזק באצילות.

בתחילת הפגישה עינה היו עצומות, ודמעות זכות כמו אגלי פנינה, ירדו אט אט מעיניה. שמתי לב, לדחף שלי לקפוץ מכיסאי ולהביא לה טישיו, אך עצרתי. הרגשתי שזה לא מתאים ויקלקל את הרגע בו היא מחוברת לעצמה.

הכול התחיל משאלה ששאלתי בתחילת המפגש שהובילה אותה להיזכר במשהו שקרה לה השבוע.

הדמעות המשיכו לטפטף, ובידה האצילית לקחה חתיכת טישו מוקפדת, קיפלה אותה לארבע, ושוב לארבע, ומחתה את עינה ואפה בעדינות רבה.

ושוב מבט לאופק, ושוב דמעות זולגות, ושוב היא מודדת חתיכת טישיו בדיוק באורך המתאים מקפלת ומקפלת עד שהפך למרובע שווה צלעות ומוחה את פניה. דממה דקה בחדר.

קרא עוד...

בדמי ימיי - על שלב ההטמעה וההשלמה

לכל חוויה אנושית יש רגע של סוף. לא תמיד אנחנו בוחרים מתי הוא יהיה. לעיתים הסוף הוא לא תמיד הסיום, בתחושה שלנו הוא האמצע.

ויש חוויות אנושית שאנו נערכים לסופן, ומתכוננים מבחינה נפשית ותפקודית. השלב הזה נקרא שלב ההטמעה וההשלמה.

השלמה עם מה שהושג, עם מה שהיה וגם עם מה שלא היה. והטמעה של הידיעה שזה הסוף. סוף החופשה, סוף השיחה, הסוף של יום שבת ומחר כבר יום ראשון, סוף המסיבה. כדאי לכל אחד מאיתנו לזהות מתי הוא משלים עם המציאות ומתי לא. מה עושים כאשר הסוף "נופל"עלינו בלי הכנה. קראו על שלב ההטמעה וההשלמה במאמר זה

 

בוקר בקאנטרי

יום רביעי בבוקר, השעה 9:00. השיעור בקאנטרי תיכף מתחיל. אני מסתכלת סביב, אני בין "הצעירות" בחדר, הרוב המכריע בנות 60 פלוס. מוקירה תודה בליבי לרגע, על הפריבילגיה

קרא עוד...

לקבלת עדכונים ומידע מקצועי